Transfer

Objednať tu...

Exkurzie

Objednať tu...

Napíšte nám

Ak ste nejakú informáciu
na našej stránke hľadali
a nenašli ju:

Kontrolný kód:

Exkurzie

 

Šarmantná Bratislava

Počas pešej prehliadky po centre objavíte čaro Starého mesta: Primaciálny (Arcibiskupský) palác, Michalská brána, Františkánsky kostol, budova bývalej Uhorskej kráľovskej komory, historická budova Academia Istropolitana, Dóm sv. Martina, Hlavné námestie, Stará Radnica, SND, Reduta.

Dĺžka : 1,5 hod.
Cena : od 1 do 45 osôb - 70 EUR

 

Zlatá okružka

Pre túto exkurziu je možný aj variant s autobusom (jeho vybavenie sa rieši individuálne podľa potreby za extra cenu). V tomto prípade exkurzia začína autobusovou prehliadkou Bratislavy hlavných objektov, postavených v 19. a 20. storočiach (SND, Reduta, SNG, Úrad vlády, sídlo prezidenta) vrátane Bratislavského hradu (panoramatický pohľad na mesto).
Ak chcete preniknúť do tajov nášho mesta, posprevádzame vás po krásnych námestiach, uličkách a vnútorných dvoroch, kde môžete objaviť ukrytú krásu. Očarujúce barokové alebo gotické fasády, kostoly a kaplnky obopínajú stredoveké centrum.

Dĺžka : 2 hod. (Hrad a centrum Starého mesta)
Cena : od 1 do 45 osôb - 90 EUR 

Dĺžka : 3 hod. (Prehliadka, Hrad a centrum Starého mesta)
Cena :
od 1 do 45 osôb - 110 EUR

 

  

 

Hudobná Bratislava

Prehliadka je zameraná na miesta spojené s pôsobením slávnych, ale aj menej známych hudobníkov v našom meste. Tu uvádzame len niektorých: Zázračné dieťa, klavírny virtuóz a hudobný skladateľ J. N. Hummelsa v Bratislave narodil a má tu aj múzeum. Spomenieme návštevy jeho učiteľov W. A. Mozarta, J. Haydna a priateľa L. van Beethovena. Nezabudneme ani na F. Liszta, klavírneho virtuóza a "hudobného patróna Bratislavy", na jeho priateľa jednorukého klaviristu G. Zichyho, zaťa H. von Bülowa a rivala A. G. Rubinštejna. Narodili sa tu F. Schmidt a E. Dohnányi a pôsobili tu aj ich spolužiaci z gymnázia B. Bartók a A. Albrecht – posledný dirigent Spolku pre cirkevnú hudbu pri Dóme sv. Martina.

2 h. s návštevou Múzea J. N. Hummela (na želanie).

Dĺžka : 2 hod.
Cena : 90 EUR
(cena nezahŕňa platené vstupy)

Bratislavské hrady

Pre túto exkurziu je potrebný autobus (jeho vybavenie sa rieši individuálne podľa potreby za extra cenu).
Návšteva mestskej časti ktorá leží na úpätí Malých Karpát a ukrýva flóru a faunu nezvyčajnej krásy. Návšteva hradu Devín – pomník slovenskej histórie. Potom návšteva areálu Bratislavského hradu a prechádzka po Starom meste vám pomôžu ešte bližšie spoznať a presvedčiť sa o neopakovateľnosti nášho mesta.

Dĺžka : 5 hod.
Cena : skupina do 45 osôb - 150 EUR
(cena nezahŕňa platené vstupy)

 

 

Perly Malých Karpát

Pre túto exkurziu je potrebný autobus (jeho vybavenie sa rieši individuálne podľa potreby za extra cenu).
Celodenný výlet do Malých Karpát kde sa nachádza najznámejšia vinohradnícka oblasť na Slovensku. Prejdúc sa po typických vinohradníckych mestečkách, k jaskyni Driny alebo navštíviac závod majoliky sami pocítite kolorit slovenského vidieckeho života. A v areáli hradu Červený Kameň, ktorý bol postavený ešte v 13. storočí, sa môžete nadchýnať výstavou nábytku zo 17. a 18. storočia. Nezmazateľný a nezabudnuteľný zážitok vo vašej pamäti zanechajú najväčšie pivnice a taktiež jedinečný a neopakovateľný strategický systém opevnenia v strednej Európe. Degustácia najznámejších druhov slovenských vín u vinára v typickej vínnej pivnici zdvihne vašu náladu a nikdy nezabudnete na túto exkurziu.Vstupné lístky do jaskyne Driny, do hradu Červený Kameň, do sokoliarskeho dvora a degustácia vín sa platia extra.

Dĺžka : 6 - 7 hod.
Cena : skupina do 45 osôb - 200 EUR 

 

Židovská Bratislava

V Bratislave žil a pôsobil veľmi známy rabín Chatam Sofer resp. Mosche Schreiber (1762-1839). V bratislavskom podhradí v židovskom gete existovala talmudská škola kde vyučoval. Veľa rabínov – absolventov tejto školy rozšírili učenie Chatama Sofera po celej Európe.
V Bratislave sa narodil známy umelec a sochár Artur Fleischmann (1896-1990). Počas svojej tvorby žil v 6 krajinách na 4 kontinentoch. Po jeho smrti vdova Artura Fleischmanna otvorila menšie múzeum s jeho vynikajúcimi prácami v jeho rodnom dome.
Uvidíte : hrob Chatama Sofera, Židovskú ulicu v podhradí s návštevou múzea (na želanie), staré centrum, múzeum Artura Fleischmanna.

Dĺžka exkurzie : 3 hod.
Cena : 110 EUR
Cena nezahŕňa vstupy do objektov.

© 2019 BratislavaGuide.sk. All Rights reserved.